ŚWIECZKI DEKORACYJNE - Instrukcja

Przed przystąpieniem do wyrobu świec należy przygotować miejsce do pracy. W celu uniknięcia zabrudzenia, zależy okryć wymaganą powierzchnię folią lub gazetami. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrób świeczek w pobliżu kuchenki, np. na stole kuchennym, co ułatwi szybki transport stopionego wosku. Do pracy niezbędny będzie również garnek do zagotowania wody.

 1. Przygotowanie formy.
  Przed zalaniem należy wysmarować wewnętrzną stronę formy niewielką ilością oleju spożywczego, np. przy pomocy pędzla. Umieść w wybranej formie knot, mocując go od góry na drewnianym patyczku, a od dołu wysuwając przez otwór (około 1,5 cm) i zalepiając niewielkim kawałkiem plasteliny. Wsyp do formy kawałki kolorowego wosku tak, by po zalaniu woskiem transparentnym uzyskać pożądany efekt kolorystyczny.
 2. Topienie wosku.
  Podgrzej wodę w dużym rondlu, potem umieść w nim kubek do topienia z woskiem transparentnym. Rozpuszczaj wosk na wolnym ogniu, nie doprowadzając do wrzenia wody.
 3. Zalewanie formy.
  Zalej formę ostrożnie woskiem transparentnym.
 4. Wyciąganie gotowych świeczek z formy.
  Po odczekaniu około 15 minut, gry świeczka już wstępnie zastygnie, możesz umieścić ją w lodówce lub zamrażarce. Świeczka jest gotowa do użycia po upływie około 2 godzin i powinna bez problemów wyjść z formy.

Topienie i rozlewanie wosku powinno odbywać się tylko w obecności i pod czujnym nadzorem osoby dorosłej.

Powrót